آخرین مطالب

حجاب و حقوق زن در ترازوی اندیش

 

حجاب و حقوق زن در ترازوی اندیشه و ایمان

مولف : مهدی طیب

ناشر کتاب : نشر سفینه

تعداد صفحات : 175

در مقدمه این کتاب چنین آمده است: «اقتضای زیبایی، جلوه گری است و کسی که خود را زیبا می داند، فطرتاً در صدد جلوه گری بر می آید، این امر فطری اگر با دانایی و بصیرت تلفیق نشود، زن را که در آفرینش پیکر، بهره وری بیشتری از لطافت و جمال نصیبش گشته است، به سوی خود آرایی و خود نمایی در جامعه سوق می دهد و در پی آن، خسارات و آسیب های مهلکی، ابتدا دامنگیر خود زن و سپس گریبانگیر مردها و نهایتاً جامعه خواهد شد».
این کتاب در شش فصل به بحث حجاب و حقوق زن می پردازد، فصل اول به بررسی حکمت و فواید حجاب و زیان های بی حجابی پرداخته، در این فصل حجاب برای دیده شده زن، مصونیت و امنیت زن، عامل استحکام خانواده، بقای انگیزه ازدواج، مایه آرامش روحی مرد، رمز پیشرفت و کمال جامعه، مایه تقویت علاقه مرد به همسر، شرط تعالی معنوی و.. معرفی می شود.
مولف در فصل دوم به مبانی و حدود شرعی حجاب در اسلام می پردازد و به حجاب در قرآن و احادیث اشاره می کند.
فصل سوم کتاب به آسیب شناسی حجاب در جامعه می پردازد و به «ناشناخته ماندن منطق حجاب»، «رسانه های جمعی و تخریب حجاب»، «بد آموزی در محیط های خانوادگی و جلسات دینی»، «تخریب حجاب و معلمان و استادان زن»، «توطئه دشمن و تخریب حجاب»، «بد حجابی نماد اعتراض و انتقاد»، اشاره می کند.
نگارنده در فصل چهارم کتاب نیز راه های درمان بیماری خود آرایی، بد حجابی و جلوه فروشی برخی زنان را ذکر می کند، برخی از این راه ها عبارتند از «انتصاب مسئولان باورمند و شجاع»، «شناساندن و تفهیم منطق حجاب»، «تحول بنیادین در رسانه ها»، «تصحیح معیارهای همسرگزینی»، «ترویج معنویت و عرفان»، «امر به معروف و نهی از منکر» و «ایجاد فضای امن برای انتقاد و اعتراض».
فصل پنجم کتاب نیز مردان و معضل خودآرایی و خودنمایی برخی زنان در جامعه را مطرح می کند و فصل ششم نیز پاسخ به پرسش هایی در زمینه ی احکام و حقوق زن در اسلام است، برخی از پرسش هایی که در این فصل به آن ها پاسخ گفته شده است عبارتند از «چرایی احکام الهی»، «حکمت و عدالت الهی در مورد زن و مرد»و«زن و مرد از دید اسلام».

حجاب چرا؟

عنوان: حجاب چرا؟

نویسنده: امین کشوری

ناشر: موسسه بوستان کتاب

سال انتشار: 1389

131 صفحه

 

این اثر به طرح کلی شبهه ها در مورد حجاب پرداخته و با رویکرد دینی سعی بر ارائه پاسخ های مناسب دارد. بحث حجاب مورد هجمه زیادی واقع شده است و همه این شبهه ها و ایجاد تردیدها از طرف دشمنان خارجی هم نیست، بلکه عده ای غافل و روشن فکرنما همواره در داخل کشور بدان ها پرداخته اند.

از جمله شبهاتی که در این کتاب به آن پاسخ داده شده، عبارتند از: اگر این حجاب و پوشش مانع حضور و بروز شخصیت زن شود، قطعاً مضر است... حجاب جنبه اسطوره ای دارد نه این که برای حفظ عفت باشد. این که حجاب چه رنگی داشته باشد و چه شکلی داشته باشد، به کسی مربوط نیست.

این کتاب در دو فصل تنظیم شده است. نویسنده در فصل اول کتاب به تبیین تردیدهایی در مورد حجاب مثل: «حجاب مسئله ای خصوصی است و دخالت حکومت درحجاب دخالت در امور شخصی است»، «حجاب، نشانه خوبی یا بدی افراد نیست، دل انسان باید پاک باشد»، «در تفسیر آیه حجاب گفته می شود که منظور پرده ای بوده است که بین پیامبر(ص) و زنان قرار می دادند و مراد از آن، حجاب زنان نیست»، «حجاب نوعی تبعیض میان زن و مرد است»، «فقها در مورد حدود پوشش اسلامی اختلاف نظر دارند؛ به همین دلیل نگاه دولت های مختلف در نظام جمهوری اسلامی متفاوت است»، «تأکید بر حجاب بین زنان جامعه ایجاد اختلاف کرده و مانع وحدت ملی است»، «تأکید بر حجاب مقدمه ای است که زنان کشورمان به سوی جامعه خشک و بی روح کشیده شوند» و «حجاب با هویت ملی ما در تضاد است و به هویت عرب ها شباهت دارد» و پاسخ به آن ها پرداخته است.

 

این کتاب در کتابخانه های عمومی کازرون موجود است.

حکمت های فاطمی

حکمت های فاطمی

نوشته جواد محدثی 

 

کتاب «حکمت های فاطمی» از دیگر کتاب های به نشر و نوشته جواد محدثی، عنوان اثری با محوریت حضرت زهرا سلام الله علیها و چهارمین جلد از سلسله کتاب های راه زندگی است که نویسنده به ترجمه و توضیح چهل حدیث از دخت نبی مکرم اسلام با ترجمه ای روان همراه با توضیحی مختصر و استفاده اشعاری متناسب در لابلای مطالب می پردازد.

آن‌چه در این کتاب آمده، چهل حدیث برگزیده از سخنان نورانی آن عالمه صدیقه است که همراه با ترجمه و توضیحات مختصری پیرامون احادیث، اهل نور و معرفت را به فیض می رساند.

حضرت زهرا سلام الله علیها همچون امامان معصوم، علم لدنی داشت و از چشمه دانش الهی سیراب شده بود. هر چند عمر او کوتاه بود؛ ولی برکات وجودی حضرتش، تا دامنه قیامت گسترده است.

 

این کتاب در کتابخانه های عمومی کازرون موجود است.

پیوندها

 

صدای تو داستان را تصویر می‌کند

هم اکنون در کشورهای پیشرفته بخش مهمی از فعالیت های مربوط به کتاب را کتاب های صوتی تشکیل می دهند و استفاده از کتاب های صوتی هنگام استراحت، سفر با اتومبیل، اتوبوس، مترو، هنگام انتظار و… به امری بسیار متداول تبدیل شده.

از نظر ما صدای همه ی شما قشنگ هست، اصلاً نگران تن صدا یا تپق زدن نباشید، همین که شما با هر لحن و لهجه و صدایی به اجرا و ساخت کتاب های صوتی بپردازید صدای شما برای همیشه جاودانه شده و برای بسیاری خاطره ای ماندگار خواهد شد! تمام کتاب های صوتی اجرا شده توسط شما دوستان عزیز، با نام و تخلص مورد نظرتان در سایت  قرار گرفته و به طور رایگان در اختیار همه ی مردم عزیز کشورمان قرار می گیرد فقط لطفا برای اجتناب از موازی کاری قبلا نام کتاب مد نظرتان را باسایت هماهنگ کنید.برای ارتباط با مدیران سایت می توانید از طریق ایمیل این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید اقدام کنید.و یا به صورت حضوری به کتابخانه عمومی شهید مدنی کازرون مراجعه کنید.

 

 

دانلود نرم افزار Wave Pad برای ضبط صدا

دانلود نرم افزار ضبط صدا برای موبایل

 

مزایای استفاده از کتاب صوتی:

-1 استفاده بهینه از زمان‌های غیر کارآمد و امکان انجام همزمان کارها:

گوش دادن به کتاب سخنگو لذت بخش است، اما برتر از آن این که می‌توان با استفاده از آن زمان‌هایی را که به طور عادی از دست رفته محسوب می‌شوند، به بهترین زمان برای مطالعه تبدیل کرد. افرادی که در طول روز زمان زیادی را صرف رفت و آمد به محل کار خود می‌کنند، از طرفداران پر و پا قرص کتاب سخنگو هستند. گوش کردن به کتاب سخنگو به آنها کمک می‌کند در طول مسیر کمتر استرس داشته باشند و زمان برایشان سریع‌تر بگذرد و از همه مهم‌تر این که کتاب‌های دلخواه خود را نیز مطالعه کرده باشند. بر اساس تحقیقات اخیر هر شهروند آمریکایی برای رفتن به سر کار و برگشتن از آن، حدود یک ساعت و سیزده دقیقه وقت صرف می‌کند که معادل چهارصد و چهل ساعت یا یازده هفته کاری در سال می‌شود. در صورتی که از همین زمان برای گوش دادن به کتاب گویا استفاده شود، کتابهای بسیاری در طول سال به همین سادگی مطالعه خواهد شد. به طور یقین زمانهای از دست رفته برای مردم ما بیشتر از اینهاست.


اگر خواندن را دوست دارید، اما آن قدر مشغول کارهای دیگر هستید که به کتاب خواندن نمی‌رسید، گوش کردن به کتابهای گویا راهی ویژه و فوق‌العاده برای پر کردن بسیاری از زمانهای غیر مولد است که عموماً همه ما در طول روز چند ساعتی از آن را داریم. هنگام ورزش، انجام کارهای شخصی، نظافت و … از جمله این زمانهاست.


۲- آموزش:

کتاب سخنگو برای اهداف آموزشی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و ابزاری ارزشمند برای یادگیری محسوب می‌شود. با کتاب سخنگو برخلاف کتاب سنتی، فرد می‌تواند هنگام انجام کارهای دیگر نیز به یادگیری بپردازد. کارهایی که نیاز به فکر و توجه چندانی ندارند، همزمان با گوش کردن به کتاب سخنگو و یادگیری امکان پذیر هستند.


۳- سالمندان، بیماران و ناتوانان و معلولین

کتاب گویا برای این دسته از افراد فوق‌العاده است. افرادی که به هر دلیلی از فعالیتهای معمول محروم هستند، با گوش دادن به کتاب سخنگو، می‌توانند بخش زیادی از اوقات خود را به بهترین شکل پر کنند و از آن لذت ببرند.


۴- افرادی که اختلال بینایی دارند:کتاب گویا برای نابینایان و کسانی که اختلال بینایی دارند، یک موهبت محسوب می‌شود. کتاب گویا به آنها این امکان را می‌دهد تا از انواع کتاب‌های مورد علاقه‌شان بهره‌مند شوند. کتاب‌های گویا می‌تواند به این افراد کمک کند تا دانش و معلومات خود را افزایش دهند، و زندگی‌شان را از جهت شخصی و حرفه‌ای غنی‌تر کنند.


۵- ایجاد علاقه به کتاب در کودکان:مهمترین مهارتی که یک کودک می‌تواند کسب کند، مهارت خواندن است. کتاب گویا می‌تواند به راحتی آنها را برای زبان آموزی تحریک و تشویق کند و عشق به یادگیری را در آنها افزایش دهد. کودکان می‌توانند همزمان که به کتاب نگاه می‌کنند، به قصه گوش دهند و دایره لغات و  مهارت‌های ارتباطی‌شان را افزایش دهند. اگر شما می‌خواهید عشق به مطالعه را در کودکان‌تان افرایش دهید،کتاب سخنگو شروع فوق‌العاده‌ای خواهد بود.

 

نظرات (0) کلیک ها: 1538

کلیه حقوق این سایت متعلق به اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کازرون می باشد و هرگونه کپی برداری ممنوع می باشد

طراحی توسط :